Jak dobrać kolczyki srebrne do kształtu twarzy?
Jak dobrać kolczyki srebrne do kształtu twarzy?

Srebrne kolczyki to jeden z najbardziej popularnych dodatków do kobiecych kreacji. Mogą podkreślić strój, delikatnie zaznaczyć swoją obecność, ledwo rzucając się w oczy a nawet całkowicie zmienić charakter stylizacji. Kolczyków nie powinno się jednak dobierać tylko do okazji czy ubioru, ale przede wszystkim do kształtu twarzy. Można bowiem przez przypadek zwrócić uwagę na te cechy, które chciałybyśmy ukryć i odwrócić uwagę od tego, co chciałybyśmy podkreślić. Odpowiednio dobrane kolczyki srebrne potrafią zdziałać cuda, źle dobrane potrafią niestety nieźle namieszać. A wtedy nie pomoże nawet świetna fryzura czy perfekcyjnie wykonany makijaż.

 

Jak więc dobrać kolczyki srebrne tak, aby pasowały do Twojego kształtu twarzy?

 

Aby dopasować kolczyki do owalu twarzy należy najpierw określić jaki on jest. Czy Twoja twarz jest okrągła, owalna, trójkątna czy kwadratowa? Aby ułatwić Ci to zadanie stworzyliśmy małą ściągawkę z opisami najbardziej charakterystycznych kształtów twarzy. Dodaliśmy do nich nasze sugestie odnośnie kolczyków, które podkreślą zalety danego kształtu jednocześnie łagodząc jego wady.

 

Twarz owalna

 

Owalny kształt twarzy charakteryzuje się czołem o szerokości zbliżonej do szerokości kości policzkowych. Owalny kształt tworzy zwężający się odcinek pomiędzy policzkami a podbródkiem. Rysy twarzy są w tym przypadku zazwyczaj regularne. Jest to bardzo dobra wiadomość dla posiadaczki owalnego kształtu twarzy. Pasują do niego bowiem praktycznie wszystkie kolczyki! Jedyne, na co powinnaś zwrócić uwagę, gdy wybierasz kolczyki srebrne to to, żeby nie były one zbyt długie. Mogłoby to spowodować dodatkowe wydłużenie twarzy a to zaburzyłoby Twoje piękne proporcje. Jeśli chcesz dodać sobie trochę wyrazistośi postaw na kolczyki w charakterystycznym, geometrycznym kształcie: trójkątne, kwadratowe i w kształcie rombu. Jeśli szukasz uniwersalnego dodatku, który podkreśli Twoją naturalną urodę wybierz kolczyki okrągłe, kolczyki w kształcie łezki a także kolczyki koła.

Nasza propozycja:

https://www.bizuteriaperlei.pl/srebrne-kolczyki-z-trzema-rzedami-cyrkonii-3

 

Twarz okrągła

 

Charakterystyczną cechą tego kształtu twarzy jest szerokość policzków. Na tym odcinku jest ona bowiem największa. Zwęża się ona zarówno w kierunku czoła jak i podbródka. Zaokrąglona jest także cała linia podbródka. Aby dodać twarzy nieco lekkości i optycznie ją wydłużyć postaw na kolczyki o podłużnym kształcie. Mogą to być kolczyki srebrne wiszące a mogą być to tradycyjne wkrętki. Najważniejsze, żeby ich kształt nie był okrągły- wtedy zaokrąglisz ją jeszcze bardziej. Fantastycznie sprawdzają się w tym przypadku kolczyki wiszące z rozbudowanym elementem ozdobnym. Jeśli wolisz kolczyki krótkie to postaw na takie w podłużnym lub trójkątnym kształcie. Unikaj kolczyków kółek, kolczyków w kształcie koła lub owalu. Kulki też niestety nie sprawdzą się przy Twoim kształcie twarzy.

Nasza propozycja:

 

https://www.bizuteriaperlei.pl/olsniewajace-srebrne-kolczyki-wiszace-z-cyrkoniami

 

Twarz kwadratowa

 

Kwadratowa twarz to twarz o podobnej szerokości i długości. Charakterystyczna jest tu szeroka żuchwa i równie szerokie czoło oraz wystające kości policzkowe. Aby złagodzić kanciaste kształty i nadać twarzy nieco opływowości postaw na kolczyki koła a także inne kolczyki srebrne w kształcie koła lub owalu. Świetnie sprawdzą się tu także wszelkie kolczyki łezki lub serduszka oraz dostępne w wielu kolorach kolczyki kulki. Zdecydowanie unikaj kolczyków w geometrycznych kształtach (poza kołem). Kolczyki trójkąty, kwadraty, romby- te ozdoby musisz niestety odpuścić.

 

Nasza propozycja:

https://www.bizuteriaperlei.pl/duze-kolczyki-srebrne-kola

Twarz trójkątna

 

Ten owal twarzy nazywany jest też inaczej kształtem serca. Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem oraz wystającymi, wyraźnymi kośćmi policzkowymi. Twarz zwęża się od czoła ku podbródkowi co nasuwa na myśl kształt odwróconego trójkąta. Ten owal twarzy jest stosunkowo ostry i zdecydowanie potrzebuje złagodzenia. Najszybciej zrobisz to zakładając krótkie kolczyki srebrne w okrągłym lub owalnym kształcie. Jeśli preferujesz kolczyki wiszące postaw na takie, których dolna część jest wyraźnie szersza od górnej. Poza tym przy Twoim owalu twarzy sprawdzą się więc kolczyki łezki- zarówno w wersji wiszącej jak i na sztyfcie. Unikaj natomiast kolczyków w kształcie trójkątów i kwadratów.

 

Nasza propozycja:

 

https://www.bizuteriaperlei.pl/srebrne-kolczyki-kulki-krystaliczne

 

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie tego czy wybrane przez Ciebie kolczyki pasować będą do ksztatu Twojej twarzy daj znać- chętnie Ci pomożemy! Nasza stylistka dostępna jest pod numerem telefonu: 601-305-534 oraz pod adresem email: kontakt@bizuteriaperlei.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl