Biżuteria PERLEI
Jakie kolczyki dla dzieci wybrać? Sprawdź jak dobrać kolczyki dla dziewczynki i na co zwrócić uwagę przy zakupie
Jakie kolczyki dla dzieci wybrać? Sprawdź jak dobrać kolczyki dla dziewczynki i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kolczyki to najczęściej kupowana biżuteria dla dziewczynek. Nic dziwnego, w końcu uszy przekłuwa się w Polsce nawet małym dzieciom. Jeśli masz córkę i zastanawiasz się, jakie kolczyki dla dziecka wybrać, zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. Jeśli szukasz prezentu dla dziewczynki i chcesz kupić jej jakieś kolczyki, w niniejszym tekście również znajdziesz podpowiedzi, jaki model wybrać. Tak czy inaczej, jeśli chcesz zgłębić wiedzę na temat kolczyków dla dziewczynki, zapraszamy do lektury. Dowiesz się z niej między innymi:

 • Jakie kolczyki dla dziewczynki wybrać?
 • jaka biżuteria dla dziewczynki jest najlepsza?
 • Które zapięcie w kolczykach jest najlepsze dla dziewczynki?
 • Jakie są wady i zalety złotych kolczyków dla dziewczynki?
 • Kiedy warto wybrać kolczyki srebrne?
 • Czy dziecięce kolczyki ze stali to dobry pomysł na prezent?
 • Czy lepiej wybrać kolczyki wiszące dla dziewczynki czy przylegające do ucha?
 • Jakie motywy w kolczykach dla dzieci są najpopularniejsze?
 • Czy w kwestii zdobienia wybrać kolczyki z cyrkoniami czy z emalią?
 • Czy warto kupować kolczyki złote dla dziewczynki czy lepiej kupić kolczyki srebrne pozłacane?
 • Jaką parę kolczyków powinno się przygotować dziecku po przekłuciu uszu?
 • Jakie kolczyki na Komunię dla dziewczynki będą najpiękniejszym prezentem?
 • Jakie kolczyki dla każdej młodej damy znajdują się w naszej ofercie?

Jakie kolczyki dla dziewczynki wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chcesz wiedzieć, jakie kolczyki dla dziewczynki będą najlepsze? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym akapicie odpowiemy na to pytanie. Najlepsze kolczyki to takie, które podobają się właścicielce a także są dla niej wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Idealne kolczyki dla dziewczynki wykonane powinny być z materiału, który nie uczula młodej właścicielki. Ponadto, zapięcie powinno spełniać kilka warunków. Jakich? O tym opowiemy w dalszej części poradnika. Poza tym, istotny jest kształt kolczyków oraz ich prezencja. Wszystkie elementy opisane zostaną przez nas już za chwilę. W tym akapicie podsumujemy jeszcze tylko po krótce temat, jakim jest wybór najlepszych kolczyków dziecięcych. Jak wspomnieliśmy wyżej, wybierając kolczyki dla dzieci, należy przyjrzeć się im pod kilkoma względami. Warto zwrócić uwagę na:

 • zapięcie w kolczykach dla dzieci,
 • materiał, z którego są wykonane,
 • kształt kolczyków,
 • motyw przewodni,
 • sposób zdobienia,
 • długość kolczyków.

Zacznijmy więc od początku i odpowiedzmy sobie na pytanie: jaka biżuteria dla dziewczynki jest najlepszym wyborem? Z czego powinna być wykonana, aby zapewnić nie tylko piękny wygląd, ale i bezpieczeństwo i komfort użytkowania?

Jaka biżuteria dla dziewczynki jest najlepsza? Co wybrać – złoto, srebro czy stal?

Nawet najpiękniejsza biżuteria dziecięca wyląduje na dnie szuflady, jeśli będzie uczulać osobę, która ją nosi. Dlatego wybierając kolczyki warto zadać sobie pytanie: czy istnieje ryzyko wystąpienia alergii podczas ich noszenia? Czy osoba, dla której szukasz biżuterii skarżyła się na uczulenie na jakiś metal? Jeśli nie masz pewności, zapytaj rodziców dziecka. Jeśli szukasz prezentu dla swojej pociechy, na pewno wiesz już, czy jest ona na coś uczulona. Przy okazji pragniemy wspomnieć, że złoto i srebro to metale szlachetne, które właściwie nie uczulają. Oczywiście zdarzają się osoby, dla których wspomniane kruszce są alergenami, jednak jest to rzadkość. W zdecydowanej większości przypadków uczulenie dotyczy metali, które znajdują się w kolczykach poza srebrem i złotem. Srebrna biżuteria dla dzieci i dorosłych czasami zawiera bowiem nikiel. To właśnie on odpowiada za większość przypadków alergii na biżuterię srebrną. Złote i srebrne kolczyki są więc opcją bezpieczną dla zdecydowanej większości ludzi. Wyroby ze stali szlachetnej również są bezpieczne, ponieważ nie uczulają w ogóle. Jednak metal ten uznawany jest za praktycznie bezwartościowy. Jeśli szukasz kolczyków dla dziecka, które często gubi drobne przedmioty, stal będzie rozwiązaniem korzystnym. Jeśli jednak szukasz kolczyków na prezent z okazji Komunii, ukończenia roczku lub urodzin, zdecydowanie lepszym wyjściem będą złote lub srebrne kolczyki dla dzieci.

Kolczyki dziecięce – jakie zapięcie najlepiej sprawdzi się biżuterii dla dzieci?

Jakie kolczyki dla dziewczynki są najlepszym wyborem? Takie, których zapięcie jest wygodne i nie sprawia problemu właścicielce. Jeśli dziecko ma zakładać i zdejmować kolczyki samodzielnie, warto zadbać o to, aby ich zapięcie było proste w obsłudze. Jeśli wymienione czynności będzie robić osoba dorosła, nie będzie to miało znaczenia. Wtedy można wybrać model, który posiada takie zapięcie, które najtrudniej się otwiera. Dzięki temu kolczyki nie zgubią się z powodu przypadkowego otwarcia zapięcia. Jeżeli jednak dziecko będzie musiało radzić sobie z obsługą bizuterii samo, należy wziąć pod uwagę łatwość ich zapinania i rozpinania. W dobrych sklepach jubilerskich znaleźć można wiele różnych rodzajów zapięć. Do najpopularniejszych należą:

 • sztyfty, które znane są również jako wkrętki, wkręty i gwoździki,
 • zapięcie angielskie,
 • bigiel angielski, czyli zapięcie z ruchomą klapką,
 • bigiel otwarty, czyli haczyk,
 • bigiel zamknięty, czyli haczyk z dodatkowym zabezpieczeniem w formie zagięcia,
 • zapięcie wciskane, czyli takie, które posiadają najczęściej kolczyki kółka,
 • nausznice.

Wśród wyrobów dziecięcych, zdecydowanie najchętniej wybierane są kolczyki dla dziewczynki z angielskim zapięciem, kolczyki sztyfty, kolczyki koła oraz delikatne kolczyki wiszące dla dziewczynki, które zapinane są na bigiel zamknięty. Mając przed sobą tak szeroki wybór zapięć, jak zdecydować się na jedną konkretną parę? Mamy nadzieję, że pomoże Ci w tym nasz poradnik.

Kolczyki dla dziewczynki zapięcie angielskie

Do najchętniej wybieranych rodzajów bizuterii należą na pewno srebrne kolczyki z zapięciem angielskim. Są wygodne, estetyczne i rzadko się gubią. Dlaczego? Ponieważ zapięcie to rozpina się stosunkowo trudno. Jeśli więc chodzi o kolczyki dla starszych dzieci, jest to świetne rozwiązanie. Jeżeli natomiast chodzi o te młodsze, to tę kategorię kolczyków można wybrać tylko i wyłącznie w przypadku, gdy zapinać i rozpinać je będzie tylko osoba dorosła. Kilkuletnie dzieci będą bowiem miały problem z obsługą tego zapięcia. Jako, że nie rozpina się ono samoczynnie, jest to jednak dobry sposób na zabezpieczenie kolczyków przed zgubieniem. Jeśli więc zamierzasz kupić swojemu (lub czyjemuś) dziecku pierwsze złote kolczyki lub pierwsze kolczyki srebrne, warto rozważyć ten rodzaj zapięcia.

Kolczyki wkrętki dla dziewczynki

Tytułowe kolczyki wkrętki to propozycja nie tylko dla dzieci, ale też dla osób dorosłych. Noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Jeśli nie znasz preferencji osoby, której chcesz podarować to akcesorium, kolczyki sztyfty będą najbezpieczniejsze. W dobrych sklepach jubilerskich znajdziesz więc delikatne kolczyki dziecięce na sztyfcie, które występują w różnych ciekawych kształtach i wzorach. Są łatwe w obsłudze i świetnie prezentują się na uchu, ponieważ ściśle do niego przylegają. Ograniczone jest więc ryzyko związane z pociągnięciem za kolczyk i zaplątaniem się go we włosy. Kolczyki zapinane na sztyft mają jednak jedną wadę Jest ona też przy okazji ich zaletą. O co chodzi? Otóż przy pociągnięciu za kolczyk, zapięcie może się zsunąć. To może spowodować zgubienie wyrobu. Jednak co ważniejsze, ucho dziecka jest bezpieczne. Wyobraź sobie, że na zajęciach wychowania fizycznego dziewczynka ma na sobie kolczyki wiszące z zapięciem, które się nie rozpina samo z siebie, po pociągnięciu. No właśnie... dziurka w uchu może zostać rozciągnięta a w skrajnych przypadkach, ucho może zostać naderwane. Z tego powodu kolczyki srebrne dla dzieci, które zapinane są na sztyft, dają największe bezpieczeństwo.

Kolczyki kółeczka dla dziewczynki

Najczęściej kolczyki koła noszą osoby dorosłe i starsze dziewczynki. Kółka są stosunkowo bezpieczne, ponieważ nie zahaczają się o nic. Stosunkowo trudno się je zapina, więc często wymagana jest przy tej czynności pomoc rodzica. Po silnym pociągnięciu zapięcie wysuwa się z kolczyka, a więc nie istnieje tu praktycznie ryzyko naderwania ucha. Jedyny minus kółek jest taki, że najczęściej występują one w wersji solo lub ewentualnie wysadzanej cyrkoniami. Niezwykle rzadko znaleźć można kolorowe kolczyki koła, które cechują się dziecięcymi zdobieniami.

Kolczyki wiszące dla dziewczynki na biglu

Jak wspomnieliśmy wyżej, istnieją trzy rodzaje bigli – zamknięty, otwarty i angielski. I właśnie takie zapięcia są najczęściej wybierane, jeśli chodzi o kolczyki wiszące. Bigiel zamknięty zakłada się dość łatwo. Aby to zrobić, należy jednak odgiąć zapięcie a następnie zagiąć je na uchu. To rozwiązanie sprawia, że kolczyki nie otwierają sią samoczynnie, nawet po silnym pociągnięciu. Należy mieć to na uwadze, jeśli dziewczynka będzie nosić je do szkoły. Na zajęciach wychowania fizycznego może to skończyć się nawet naderwaniem ucha. Podobnie może skończyć się ta sama sytuacja w przypadku kolczyków z na biglu angielskim. Jedynie bigiel otwarty, czyli haczyk, wypadnie z ucha po pociągnięciu. Sprawia to jednak, że może on dość łatwo się zgubić. Wybierając kolczyki warto więc zastanowić się na czym najbardziej nam zależy i do tego dopasować sposób rozpinania i zapinania bizuterii.

Złote kolczyki dla małej dziewczynki – wady i zalety kolczyków złotych

Kolczyki złote dziecięce to piękny wyrób o dużej wartości materialnej. Złoto jest metalem trwałym i pięknie zachowuje swoje właściwości przez lata. Jest jednak jedno "ale". Jakie? Wiąże się ono właśnie z tym, co stanowi również zaletę tego rodzaju wyrobów. Chodzi oczywiście o cenę tego kruszcu. Kolczyki ze złota są drogie. Zwłaszcza, gdy ich próba to 585. Podobnie jak kolczyki z diamentami, także te wykonane ze złota, stanowią niestety wartość również dla złodziei. Z przykrością stwierdzamy, że w szkole niestety ich nie brakuje. Nie brakuje ich również na ulicy, w sklepach i komunikacji miejskiej. Jeśli więc szukasz pomysłu na prezent dla dziecka, zastanów się, czy złoto na uszach nie zachęci złodzieja do napadu na dziecko. Upewnij się, że kolczyki nie "zginą" w szkole podczas zajęć wychowania fizycznego. W końcu zastanów się też, czy Twoje dziecko, lub to, któremu chcesz podarować tak kosztowny prezent, nie ma w zwyczaju gubić bizuterii. Wbrew pozorom w wielu przypadkach nie jest to aż tak rzadkie wydarzenie.

Srebrne kolczyki dla dziewczynki – kiedy warto wybrać kolczyki srebrne?

Odpowiednio dobrane kolczyki srebrne dla dziewczynki to świetny pomysł na prezent. Są wartościowe, piękne, ale nie zachęcają do kradzieży tak jak złote. Występuję w wielu różnych wzorach, kolorach i motywach. Można więc wybierać spośród kolczyków wiszących i przylegających do ucha. Wśród zdobionych cyrkoniami, kamieniami naturalnymi lub emalią. Wśród sztyftów, anglików, nausznic i bigli. Bez względu na to czy szukasz kolczyków z perłami, cyrkoniami czy takich, które wykonane są z samego srebra, na pewno uda Ci się znaleźć parę, która sprawi przyjemność osobie obdarowanej. Zwłaszcza, gdy jest ona uczulona na metale nieszlachetne. Zwróć jednak uwagę na to, czy w kolczykach srebrnych, które masz zamiar kupić, nie ma niklu. Jest to silny alergen, który często występuje w wyrobach ze srebra, takich jak biżuteria srebrna. Kupuj więc tylko w takich sklepach, które oferują jedynie srebro bezniklowe, czyli na przykład w Perlei.

Stalowe kolczyki dla dziewczyn – czy to dobry pomysł na prezent?

Jeśli chodzi o kolczyki dziecięce, stal nie jest złym pomysłem. Nie uczula, prezentuje się podobnie do srebra i jest tania. Z tego powodu nie powinno więc kupować się tego rodzaju wyrobów na prezent. W dobrych sklepach jubilerskich, takich jak Perlei, znajdziesz szeroką ofertę kolczyków dziecięcych, które wykonane są ze srebra a ich cena jest naprawdę przystępna. Zanim więc podejmiesz decyzję odnośnie zakupu wyrobów stalowych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą biżuterii srebrnej. Być może różnica w cenie nie będzie aż tak odczuwalna dla Ciebie, a osoba, którą planujesz obdarować otrzyma dzięki temu bardziej wartościowy prezent.

Wiszące czy przylegające – jakie kolczyki dla dziecka wybrać?

Czy kolczyki dla dziewczynki wiszące to dobry pomysł? Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od wieku dziecka, od tego czy umie ono rozpinać i zapinać kolczyki samodzielnie oraz od tego jaki tryb życia prowadzi. Jeśli jest to dziecko małe, wisząca ozdoba może zostać pociągnięta, co może zranić ucho. Jeżeli dziecko jest starsze, nie ma takiego ryzyka. Bez względu na wiek, istnieje jednak ryzyko zahaczenia lub pociągnięcia za kolczyk na zajęciach ruchowych. Wtedy kolczyki wiszące dla dziewczynki mogą doprowadzić do bólu a nawet naderwania ucha. Jeśli więc dziecko będzie chodziło z kolczykami na trening lub lekcję wychowania fizycznego, należy nauczyć je samodzielnego zdejmowania ich. Jeżeli jest na to za małe, warto pomyśleć o tym, czy nie lepiej jest kupić model na sztyfcie, który być może ulegnie zgubieniu, ale nie uszkodzi ucha.

Kolczyki serca, kotki i motylki – który motyw kolczyków dziewczęcych to doskonały wybór?

Do najczęściej wybieranych motywów kolczyków dla dziewczynki należą:

 • kotki,
 • serca,
 • motylki,
 • pieski,
 • biedronki,
 • postacie z bajek.

W ścisłej czołówce są na pewno kolczyki kotki dla dziewczynki. W naszej ofercie znajdziesz zarówno modele zupełnie gładkie, jak i te, które wysadzane są cyrkoniami czy takie, które zdobi kolorowa emalia. Jest więc w czym wybierać. Podobnie, jeśli chodzi o serduszka, motylki, pieski czy biedronki. Posiadamy także piękne kolczyki z postaciami ze znanych bajek – dalmatyńczyk, świnka, pszczółka... Do wyboru, do koloru. Wszystkie wymienione motywy należą do najchętniej wybieranych przez osoby zainteresowane, czyli przez dziewczynki. Jeśli więc planujesz zrobić prezent dziecku, ale nie wiesz co ono lubi, a czego nie, weź pod uwagę wymienione przez nas motywy.

Kolczyki z cyrkoniami czy emalią – jakie zdobienia to świetny pomysł na kolczyki dla dziewczynki?

Kolczyki dziecięce najczęściej zdobione są cyrkoniami lub emalią. Wyroby emaliowane są kolorowe i przyciągają wzrok swoimi barwami. Z kolei kolczyki z cyrkoniami połyskują, co sprawia, że prezentują się bardziej elegancko. Jakie zdobienie wybrać? Czy któreś z wymienionych wychodzi na prowadzenie jeśli chodzi o popularność? Jest to kwestia niezwykle indywidualna. Jedne dziewczynki preferują błysk w stylu diamentów, inne wolą kolorowe zdobienie bez błyskotek. To, jaki rodzaj bizuterii wybierzesz, powinno zależeć od gustu dziecka, dla którego prezentu szukasz. Jeśli na co dzień dziewczynka nosi kolczyki z cyrkoniami, warto wziąć to pod uwagę. Jeśli częściej widujesz ją z kolorowymi ozdobami, emalia będzie lepszym rozwiązaniem.

Kolczyki pozłacane czy złote kolczyki dla dziecka – co jest lepszym pomysłem?

Ten temat poruszyliśmy poniekąd w poprzedniej części poradnika. Możemy więc jedynie powtórzyć, że złoto to niestety zachęta dla złodziei. Nie brakuj ich ani w szkołach ani na ulicach, więc zalecamy nie zakładanie dzieciom tak kosztownej bizuterii. Jeśli Twoje dziecko woli złoty kolor od srebra, możesz kupić po prostu kolczyki pozłacane. Wykonane są ze srebra próby 925 a kolor nadaje im złocenie 24 karatowym złotem. Cena takich wyrobów jest niska, a efekt dokładnie taki sam.

Pierwsze kolczyki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze pierwszych kolczyków dla dziewczynki?

Jakie pierwsze kolczyki dla dziewczynki wybrać? Na pewno takie, które nie będą uczulać. Postaw więc na stalowe, złote lub srebrne kolczyki dziecięce. Zadbaj o to, by nie zahaczały się one o włosy. Upewnij się, że ich kształt nie będzie sprawiał dyskomfortu podczas zasypiania. Jeśli zastanawiasz się jakie kolczyki dla rocznej dziewczynki będą najlepsze, spieszymy z odpowiedzią. Na pewno nie takie, za które będzie ona mogła ciągnąć. Odradzamy więc mocno wiszące modele. Jeśli wolisz inne zapięcie niż sztyft, postaw na angielskie. Jest krótsze i wiąże się z mniejszym ryzykiem pociągnięcia.

Jakie kolczyki na Komunię dla dziewczynki? Co wziąć pod uwagę?

Kupując kolczyki na komunię dla dziewczynki warto przyjrzeć się innym ozdobom, które nosi na co dzień i to właśnie do nich dopasować planowany prezent. Należy też dobrać motyw i styl do potrzeb dziecka. Kolczyki z bursztynem na przykład, choć piękne, nie spodobają się zdecydowanej większości dzieci. Zdecydowanie lepsze będą kolczyki z emalią lub z cyrkoniami. Proponujemy zastanowić się również nad tym, czy mają być one wiszące czy przylegające do ucha. I co na ten temat mają do powiedzenia rodzice dziecka. Czasami dziewczynki wolą kolczyki wiszące, a rodzice nie pozwalają im ich nosić. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie, skonsultuj ją z rodzicami. Ponadto, weź też pod uwagę czy kolczyki na komunię dla dziewczynki powinny być typowo dziecięce czy młoda dama preferuje już stylizacje bardziej dorosłe.

Oferta sklepu bizuteriaperlei.pl – najwyższej jakości srebrne kolczyki dla dziewczynki i nie tylko

Jeśli szukasz biżuterii srebrnej, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w nim wysokiej jakości wyroby ze srebra 925, które nie zawierają niklu. Są więc bezpieczne dla alergików. Posiadamy duży wybór kolczyków dla dzieci, ale w naszym dziale wyrobów dziecięcych znajdziesz również naszyjniki dla dziewczynek i zawieszki dla dzieci. Jeżeli więc interesuje Cię srebrna biżuteria dla dzieci, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl