Biżuteria PERLEI
Powrót do klasyki, czyli dlaczego srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi to dobra inwestycja.
Powrót do klasyki, czyli dlaczego srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi to dobra inwestycja.

Większość srebrnej biżuterii, zwłaszcza w dużych jubilerskich sieciówkach, to biżuteria z kamieniami sztucznymi bądź syntetycznymi. Królują zdecydowanie cyrkonie, głównie poprzez swoje podobieństwo do diamentów. Klienci sklepów z biżuterią srebrną coraz częściej szukają jednak biżuterii bardziej oryginalnej, mniej „opatrzonej”. Idealnym rozwiązaniem są kolczyki, zawieszki, bransoletki oraz pierścionki z kamieniami naturalnymi. Kamienie naturalne to bardzo szeroki dział, z którego najbardziej wartościowe są kamienie szlachetne. Kamienie szlachetne najczęściej występują oprawione w złocie, co sprawia, że cena wyrobu jubilerskiego jest bardzo wysoka a biżuteria mniej uniwersalna. Srebro jest w Polsce chętniej noszone, właśnie ze względu na bardziej stonowaną i elegancką barwę. Dlatego świetną alternatywą jest srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Najbardziej znane kamienie szlachetne, poza wspomnianym wyżej diamentem, to: szmaragd, rubin oraz szafir. Każdy z tych pięknych kamieni ma swoje indywidualne właściwości, o której informacje umieściliśmy poniżej.

Szmaragd- greckie smaragdos oznacza nic innego jak „zielony kamień”. Jego barwa może być zarówno jaśniutka i blada jak zielone jabłko jak i ciemna jak choinka czy trawa. W jubilerstwie szmaragd ceniony jest już od czasów starożytnych, nie tylko ze względu na swoją barwę, ale także z powodu ich budowy. Szmaragdy często zawierają bowiem inkluzje, czyli ciała obce (gazy, ciecze, ciała stałe) znajdujące się w tym minerale, co sprawia, że każdy kamień ma swoje własne „niedoskonałości” czyniące je wyjątkowymi. Srebrny pierścionek ze szmaragdem będzie więc oryginalny nie tylko ze względu na szlachetność kamienia, ale także dlatego, że kamień sam w sobie będzie różnił się od innych szmaragdów. Wyjątkowe będą także srebrne komplety ze szmaragdem, czyli kolczyki z zawieszką z tym pięknym kamieniem, ponieważ delikatne różnice między barwami poszczególnych kamieni sprawią, że nie będzie można oderwać od nich wzroku. Szmaragd to bardzo wyjątkowy kamień. Ze względu na swój zielony kolor działa kojąco i uspokajająco, łagodzi także nerwy. Ma także inne zastosowania.

Srebrne kolczyki ze szmaragdem sprawdzić się mogą także przy chorobach serca, nadciśnieniu, problemach z trawieniem oraz z oczami. Srebrna zawieszka ze szmaragdem może pomóc natomiast przy chorobach górnych dróg oddechowych oraz przy bezsenności.
Kolczyki ze szmaragdem.
Srebrne kolczyki ze szmaragdem

 

 

Rubin- łacińska nazwa tego minerału- ruber oznacza „czerwony”. Rubin występuje jednak nie tylko w kolorze czerwonym, ale częściej w brunatnym, różowym i czerwono-fioletowym. Tak, tak, ten minerał rzadko bywa krwistoczerwony. Stopień nasycenia tego kamienia też bywa różny a barwa najczęściej rozkłada się nierównomiernie, czyli np. w postaci plam bądź prążków. Rubiny to minerały zawierające liczne inkluzje, co nadaje im niepowtarzalny wygląd. Wraz z szafirem są najtwardszymi minerałami, zaraz po diamencie. Rubiny to kamienie, które oddziałują na wiele sfer życia równocześnie. Srebrne kolczyki z rubinem świetnie sprawdzą się w przypadku „wypalenia”, zmęczenia i braku sił życiowych. Dodadzą energii i chęci do życia, wspomogą pewność siebie i chęć podejmowania decyzji. Ponadto wspomogą uśmierzanie bólu w górnym odcinku kręgosłupa. Srebrny pierścionek z rubinem podgrzeje atmosferę w związku, ale nie tylko. Przyciągnie też pozytywnych ludzi i zwiększy prestiż w pracy. Poza tym łagodzi dolegliwości związane ze wzrokiem a także pozwala na szybszą regenerację organizmu po chorobie. Srebrna zawieszka z rubinem wspomoże pracę serca, pobudzi krążenie a także wesprze grasicę, co wzmocni odporność organizmu. Zawieszka z rubinem noszona jest także jako amulet, który chroni przed złem i jako talizman, który przynosi szczęście.

Pierścionek srebrny z rubinem i markazytami
Pierścionek z rubinem

Szafir- nazwa tego minerału w języku greckim- sappheiros, oznaczała w starożytności lapis lazuli, który jest kamieniem w kolorze niebieskim. Szafir występuje natomiast w wielu barwach (od jasnoniebieskiego przez chabrowy po czarno-granatowy) i kolorach: może być niebieski, biały, przezroczysty, jasnoróżowy, czerwonawy, pomarańczowo-czerwony, fioletowy, purpurowy, błękitny, brunatny, szary a nawet czarny. Szafiry to piękne kamienie o wyjątkowej głębi. Mają także wspaniały wpływ na liczne aspekty zdrowotne. Srebrny pierścionek z szafirem idealnie sprawdzi się w pomocy z walką z brakiem apetytu a także w licznych problemach dermatologicznych. Wzmacnia także siłę woli oraz pociesza w problemach sercowych. Zmieniając barwę ostrzega przed niebezpieczeństwem oraz sygnalizuje zdradę. Srebrne kolczyki z szafirem wspomagają serce oraz krążenie, leczenie chorób oczu oraz leczenie przeziębień. 

Srebrna zawieszka z szafirem leczyć może infekcje górnych dróg
oddechowych, ma działanie uspokajające oraz wspomaga leczenie
bezsenności. Zawieszka srebrna z szafirem noszona jako talizman przynosi
szczęście a także zapobiega popadaniu w ubóstwo.
Zawieszka z szafirem
Srebrna zawieszka z szafirem

 

Kamienie naturalne poza swym niepowtarzalnym pięknem mają w sobie szczególną magię. Srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi idealnie sprawdzi się więc także w roli prezentu. Srebrne kolczyki z szafirem, rubinem czy szmaragdem pomogą leczyć liczne dolegliwości, uspokoją nerwy i wzmocnią pozytywną energię życiową. Srebrna zawieszka z rubinem lub szafirem idealnie sprawdzi się w roli amuletu, natomiast srebrny pierścionek z rubinem, szafirem czy szmaragdem wspomoże walkę organizmu z licznymi chorobami i problemami. Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi jest magiczna i wyjątkowa, ponieważ na świecie nie ma dwóch identycznych kamieni naturalnych co sprawia, że jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl